Ortodox

Bielsze zęby

Sposoby na bielsze zęby

W dzisiejszych czasach wygląd jest bardzo ważny. Do pozytywnego wizerunku niewątpliwe należy piękny biały uśmiech. Niestety nie każdy może pochwalić się śnieżnobiałymi zębami. Jak się okazuje są dwa czynniki, które warunkują kolor naszych zębów. Pierwszym z nich są nasze geny. Kolor zębów bowiem dziedziczymy od naszych rodziców, dziadków i tak dalej. Naturalnie zęby mają kolory od bieli, poprzez kość słoniową aż po lekki pomarańcz.  Zatem Im więcej wapnia ma ząb tym jest bielszy, ale też tym słabszy. Drugim czynnikiem warunkującym kolor naszych zębów jest nasza dieta. Jeśli pijemy dużo mocnej kawy oraz herbaty, a także soki z czarnych porzeczek, czy wiśni, nasze zęby będą po prostu ciemniejsze. Oczywiście wiadomy jest kolor zębów u palaczy. Czasami zęby nie są białe z tego względu, iż niedokładnie je szczotkujemy. Jakie są zatem sposoby na bielsze zęby.

Sposobów na piękne i bielsze niż mamy zęby jest naprawdę sporo.

Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnego rodzaju specyfików w postaci wybielających pasków, nakładek na zęby, lakieró, past oraz  żelów. Jedne są bardziej inne mniej skuteczne i tak naprawdę musimy wypróbować je na sobie, aby przekonać się o ich skuteczności. Jednym ze sposobów, skutecznych zresztą jest usunięcie kamienia nazębnego w gabinecie stomatologicznym. Bardzo często jest kluczem do białych zębów i wystarczającym zabiegiem. Są różne sposoby dentystyczne na ściąganie kamienia: mechaniczne, ultradźwiękami, bądź tak zwane piaskowanie. To specjalista doradzi nam, który sposób będzie dla nas najwłaściwszy.

Jednym z nowoczesnych i chyba najszybszych sposobów na bielsze zęby jest wybielanie poprzez światło lampy. Daje nam efekt bielszych zębów nawet o kilka tonów i to już po pierwszym zabiegu. Innym sposobem natomiast jest wybielanie poprzez tak zwane maskowanie. Jednak jest tutaj ryzyko wystąpienia przebarwień. Świetnym sposobem na piękny uśmiech jest zabieg wykonania porcelanowych licówek. To metoda ostatnio bardzo popularna, dająca naprawdę niezwykłe efekty.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *