Ortodox

Chirurg stomatolog Bielsko

Chirurg stomatolog Bielsko

Wizyta u chirurga szczękowego – chirurg stomatolog Bielsko

Regularne przeglądy dentystyczne oraz odpowiednia higiena jamy ustanej pozwolą ustrzec się przykrych niespodzianek, jakimi są poważne ubytki w zębach. Jeśli dzieje się coś niepokojącego, stomatolog z pewnością to zauważy. Niestety zdarzają się takie przypadki, z którymi lekarz dentysta samodzielnie sobie nie poradzi. Wówczas kieruje pacjenta do innego specjalisty. Często jest nim chirurg stomatolog Bielsko.

Operacyjne wady zgryzu

Wady zgryzu można korygować za pomocą różnych technik. Małe dzieci wykonują specjalne ćwiczenia i noszą wkładki przedsionkowe. W przypadku starszych zazwyczaj konieczny jest aparat ortodontyczny – stały bądź taki, który należy nosić w nocy oraz przez kilka godzin w ciągu dnia. Niestety nie w każdym przypadku leczenie ortodontyczne jest wystarczające. Jeżeli wada wynika m.in. z nieprawidłowej budowy oraz ułożenia żuchwy, konieczna może być operacja chirurgiczna. Często decydują się na nią osoby borykające się z progenią. Operacje wykonywane są zazwyczaj na szpitalnych oddziałach szczękowych.

Mniejsze zabiegi, polegające chociażby na usunięciu problematycznie umiejscowionych ósemek, może wykonać chirurg stomatolog Bielsko. Nie każdy dentysta podejmie się usunięcia ósemki – może wówczas pokierować do chirurga. Dobrze, jeśli dentysta oraz chirurg, który ma wykonać zabieg, świadczą pracę w jednej klinice. Wówczas formalności ograniczone są do minimum, a czas oczekiwania na wykonanie zabiegu niezwykle krótki. Pacjent czuje się bezpiecznie i komfortowo.

Chirurg stomatolog Bielsko, czyli o leczeniu zabiegowym jamy ustnej

Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej mogą być wykonywane wyłącznie przez osoby uprawnione. Najlepiej, by były to także osoby doświadczone i dysponujące nowoczesnym sprzętem. Jakość sprzętu ma ogromne znaczenie, bowiem pozwala na szybkie i precyzyjne wykonanie zabiegu.

Leczenie zabiegowe jamy ustnej zawsze odbywa się w znieczuleniu. Wszystko po to, by pacjent nie odczuwał bólu, czuł się komfortowo, a lekarz mógł spokojnie przeprowadzić zabieg. Zwykle do tego celu wystarcza użycie środków znieczulających miejscowo.

Chirurg stomatolog Bielsko najczęściej zajmuje się usuwaniem zębów, w tym zębów zatrzymanych, odsłanianiem zębów zatrzymanych, plastyką połączeń między jamą ustną a zatoką szczękową, leczeniem ropni czy usuwaniem zmian błony śluzowej. Uprawniony jest również do wykonywania zabiegów cięższych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *