Ortodox

Implanty Bielsko

Implanty Bielsko

Braki w uzębieniu a implanty Bielsko

Zapanowała moda na prosty, śnieżnobiały uśmiech. To pozytywne zjawisko, bo jeszcze nie tak dawno część społeczeństwa miała problem z dbałością o zdrowie zębów. Niestety, mimo ogromnych wysiłków, nie każdy ząb da się uratować. Szczególnie, gdy braki w uzębieniu powstają na skutek wypadku bądź poważnej choroby. Rozwiązaniem problemu mogą być protezy zębowe, korony bądź implanty Bielsko.

Implantologia i protetyka jako dziedziny stomatologii

Leczenie ubytków w zębach oraz chorób dziąseł to podstawowe zadania stomatologii. Większość osób prze całe swoje życie korzysta jedynie z tych usług gabinetów stomatologicznych. Dobrze, gdy robi to regularnie. Są jednak i tacy pacjenci, których potrzeby są znacznie większe. Należą do nich m.in. osoby z wadami zgryzu czy brakami w uzębieniu. Dla tych ostatnich stomatologia wypracowała wiele rozwiązań. W ostatnim czasie szczególnie wzrosła popularność implantologii. Implanty Bielsko mogą sprawić, że pacjent znów będzie uśmiechał się szeroko bez obaw, że ktokolwiek zauważy sztuczny ząb.

Implanty Bielsko – zadania implantologii

Implantologia pozwala przywrócić dawny uśmiech i poprawić komfort życia. Pacjent z pełnym uzębieniem czuje się pewniej, ponadto nie ma problemów z poprawną wymową ani gryzieniem i żuciem pokarmów. Pełne uzębienie poprawia estetykę całej twarzy, ponieważ zapobiega zapadaniu się policzków. Implanty, w przeciwieństwie do protez, nie są rozwiązaniem tymczasowym. Pacjent nie ma obaw, że coś się przesunie, odklei, albo że resztki pokarmu dostaną się pod protezę. Implanty zastępują naturalne zęby i spełniają dokładnie takie same funkcje.

Implanty czyli sztuczne korzenie zębów

Implant to po prostu tytanowy wkręt, zastępujący korzeń zęba. Umieszcza się go w kości, po czym staje się jej integralnym elementem. Implant stanowi podstawę dla korony zębowej, albo mostka czy protezy – w zależności od potrzeb pacjenta. Implanty zapobiegają zanikowi kości.

Implanty coraz powszechniejszym rozwiązaniem

Mimo, że ceny implantów nadal są dosyć wysokie, ich popularność gwałtownie rośnie. Znaczna poprawa komfortu życia jest tym, co z całą pewnością koszt zabiegu spycha na dalszy plan. Implanty Bielsko można dziś założyć w wielu klinikach czy salonach dentystycznych. Pierwsza konsultacja to zwykle zbadanie problemu i wspólny wybór (lekarza i pacjenta) najlepszych rozwiązań. Implantolog ocenia, czy założenie implantów jest możliwe, ile trwałby cały proces oraz jaki będzie koszt zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *