Ortodox

Kompetentny stomatolog

Kompetentny stomatolog

Kompetentny stomatolog – jak takiego znaleźć?

Wizyta u stomatologa powinna odbywać się raz na pół roku. Nie oszukujmy się – większość ludzi nie chodzi tak często do dentysty. A są i tacy, którzy o istnieniu gabinetu stomatologicznego przypominają sobie dopiero wówczas, gdy odczuwają dotkliwy ból zęba. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele. Czasem pacjentom wydaje się, że kompetentny stomatolog to rzadkość, dlatego całej grupy zawodowej unikają jak ognia.

Dlaczego unikamy wizyt u dentysty?

W dzisiejszych czasach jesteśmy niesamowicie zabiegani. Na regularne kontrole lekarskie nie mamy czasu, bo i po co się kontrolować, jeśli nie odczuwamy dolegliwości? Takie myślenie to duży błąd. Zaniedbanie próchnicy może spowodować, że konieczne będzie kosztowne leczenie kanałowe albo zęba nie da się uratować. Taka groźba i tak nie zadziała na wszystkich, ponieważ dentysty unikamy też dlatego, że boimy się bólu. Borowanie zębów nie należy do najprzyjemniejszych czynności, ale prędzej czy później i tak może okazać się konieczne. Jeśli zabieg przeprowadzi kompetentny stomatolog, wszystko odbędzie się szybko i bezboleśnie.

Kompetentny stomatolog, czyli jaki?

Kompetentnym stomatologiem jest lekarz, który zdobył odpowiednią wiedzę i doświadczenie potrzebne do wykonywania zawodu. Lekarz, który jest konkretny i zdecydowany. Dobrze, by dysponował narzędziami, które zapewnią pacjentowi komfort podczas zabiegu. Cenimy również tych lekarzy, którzy nie tylko zaleczą bolący ząb, ale też przyjrzą się pozostałym, zasugerują usuwanie kamienia nazębnego czy podpowiedzą jak odpowiednio dbać o zęby. Kompetentny stomatolog powinien umieć nasunąć rozwiązanie problemu, a jeśli to konieczne, pokierować dalej – do ortodonty lub innego specjalisty.

Kompetentny stomatolog to wreszcie osoba życzliwa i troskliwa. Cierpliwie i z zaangażowaniem odpowiadająca na wszystkie pytania pacjentów, niekiedy wchodząca w rolę psychologa. To prawdziwy pasjonat, dla którego kontakt z pacjentami i leczenie zębów nie są wyłącznie sposobem zarobkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *