Ortodox

Nieświeży oddech – praktyczne porady

Nieświeży oddech

Nieświeży oddech – dlaczego

Nieświeży oddech to bardzo popularny problem. Niestety wiele osób, które borykają się właśnie z tym problemem uważa, że nie jest on wcale poważny i po prostu go bagatelizuje. Jest to duży błąd ponieważ samo bagatelizowanie problemu nie sprawi, że ten problem po prostu zniknie lub będzie mniej irytujący. Co więcej, mimo, ze nieświeży oddech nie wydaje się być dużym i poważnym problemem jeśli nie znamy tak naprawdę jego przyczyny może on się przerodzić w coś bardzo poważnego. Nie należy go zatem nigdy bagatelizować.

Skąd się bierze problemem nieświeżego oddechu? Nieświeży oddech może mieć kilka przyczyn. Cześć z nich jest faktycznie łatwa do rozwiązania czy wyleczenia, natomiast duża część może być bardziej poważna i skomplikowana. Do mniej poważnych przyczyn nieświeżego oddechu należą na pewno brudny język czy problemy z plombami. Brudny język to efekt niewłaściwej higieny dentystycznej, a brzydki oddech w tym przypadku wynika głównie z faktu, że na tylnej ścianie języka gromadzą się bakterie powodujące właśnie brzydki zapach z ust. Nieświeży oddech jest także bardzo często spowodowany faktem, że nie stosujemy właściwej techniki mycia zębów lub zapominamy o stosowaniu nici dentystycznych.

Nieświeży oddech może być także spowodowany problemami związanymi z produkcją śliny, chorobami dziąseł, a także ze złą dietą. Zła dieta to nie tylko jedna z przyczyn problemów z nieświeżym oddechem, która nie wynika z problemów z jamą ustną. Inne problemy, które nie mają związku z higieną jamy ustnej, a mogą powodować nieświeży oddech to przede wszystkim problemy z gardłem, migdałkami, ale także znacznie poważniejsze problemy związane z nerkami, wątrobą lub płucami i układem oddechowym w ogóle. Jak widać brzydki oddech ma zatem bardzo wiele różnych przyczyn, a część z nich może wskazywać na znacznie poważniejsze problemy zdrowotne, które nie maja łatwych i szybkich rozwiązań.

Nieświeży oddech – co można zrobić

Nieświeży oddech może co prawda wskazywać na bardzo wiele różnorodnych problemów, ale na szczęście większość z nich jest związana z higieną jamy ustnej. Wszystkie wyżej wymienione problemy związane z jamą ustną można na szczęście łatwo rozwiązać. Można się tutaj zastanowić nad takimi kwestiami jak nauka właściwej techniki szczotkowania zębów, regularne używanie nici dentystycznych, pamiętanie o higienie dotyczącej języka i wiele innych. Pomocne  w walce z nieświeżym oddechem mogą być na pewno różnorodne płyny do płukania jamy ustnej lub specjalistyczne pasty i inne produkty przeznaczone do walki z problemem nieświeżego oddechu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *