Ortodox

Regularny przegląd u dentysty – co warto wiedzieć

Regularny przegląd

Regularny przegląd – o czym pamiętać

Regularny przegląd dentystyczny to konieczność i podstawa jeśli chodzi o zachowanie zdrowych zębów i jamy ustnej. Oczywiście, aby nasze zęby były w dobrym stanie nie wystarczy abyśmy regularnie chodzili na przegląd, potrzebna jest także właściwa higiena jamy ustnej oraz odpowiednia technika mycia zębów. Dodatkowo, nie należy także zapominać o wyborze właściwych produktów związanych z higieną jamy ustnej, chodzi zatem o wybór właściwej pasty do zębów, ale także takich produktów jak płyn do płukania jamy ustnej, szczoteczka czy nici dentystyczne. Nigdy nie należy ich jednak lekceważyć, nawet tych pozornie banalnych czynności – w końcu każda z nich ma naprawdę bardzo istotny wpływ na stan zdrowia naszej jamy ustnej.

To właśnie te wszystkie elementy razem są szczególnie ważne i mają istotny wpływ na to jak będzie wyglądał stan naszych zębów i w ogóle jamy ustnej. Co ciekawe, w czasie regularnych przeglądów dentystycznych możemy się właśnie dowiedzieć jak powinna wyglądać właściwa technika mycia zębów, jak należy prawidłowo nitkować żeby i jak często należy to robić. Na przeglądzie u dentysty możemy także zapytać o rodzaje szczoteczek do zębów, ich cechy charakterystyczne i dowiedzieć się czym się kierować w wyborze odpowiedniej.

Aby taki regularny przegląd dentystyczny faktycznie przynosił skutki należy jednak mieć na uwadze kilka rzeczy. Przede wszystkim należy pamiętać, że przegląd u dentysty powinien odbywać się regularnie, najlepiej co 6 miesięcy. Poza tym każdy przegląd dentystyczny powinien odbywać się w naszym gabinecie, a najlepiej u naszego dentysty. W ten sposób mamy pewność, że stan naszych zębów jest faktycznie pod dobrą kontrolą. Przecież to właśnie nasz lekarz zna nas i nasze zęby najlepiej i wie co i jak na nie wpływa.

Regularny przegląd dentystyczny – najważniejsze kwestie

Regularny przegląd w gabinecie stomatologicznym jest zatem konieczny w dbaniu o żeby. Jeśli pamiętamy o nim i wykonujemy go regularnie możemy mieć dodatkowo pewność, że taki przegląd przynosi rzeczywiste skutki. W czasie przeglądu możemy przecież dowiedzieć się, że z naszymi zębami lub jamą ustną zaczyna się dziać coś niepokojącego i odpowiednio wcześnie zareagować.  Warto zatem pamiętać o regularnych kontrolach dentystycznych. Co ważne, takie regularne przeglądy powinny być wykonywane już od najmłodszych lat – nie chcemy przecież zaniedbać higieny jamy ustnej naszego dziecka. Już najmniejsi pacjenci powinni być zatem przyzwyczajani do wizyt u dentysty. Takie stopniowe oswajanie z pewnością pomoże im w przyszłości i sprawi, że wizyta nie będzie wcale stresującym przeżyciem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *