Ortodox

Stomatologia estetyczna Bielsko

Stomatologia estetyczna Bielsko

Jak możesz upiększyć swój uśmiech? Stomatologia estetyczna Bielsko

Nie każdy może poszczycić się zdrowym, do tego śnieżnobiałym i prostym uśmiechem. Kiedyś dostrzegano problem, ale nie istniały metody, które umożliwiłyby wyprostowanie zgryzu albo usunięcie przebarwień. Dziś metody te stosowane są powszechnie. Stomatologia estetyczna Bielsko cieszy się rosnącym zainteresowaniem.

Dlaczego warto inwestować w uśmiech?

Stomatologia estetyczna Bielsko-BiałaŁadny uśmiech stanowi niejako wizytówkę danej osoby. Łatwiej nawiązać nam kontakt z osobami, które dużo się uśmiechają, przez co wydają się sympatyczne. A chętnie uśmiechają się wtedy, gdy takie mają usposobienie oraz wtedy, gdy nie wstydzą się swoich zębów.

Osoby, które mają ładny uśmiech, uznawane są za atrakcyjne. Oczywiście uśmiech jest tylko jednym z elementów decydujących o czyjejś atrakcyjności, za to bardzo istotnym. Ci, którzy mają świadomość, ze ich uśmiech dobrze się prezentuje, uśmiechają się znacznie częściej. Z kolei ci, którzy mają braki w uzębieniu albo krzywy zgryz, tracą pewność siebie.

Stomatologia estetyczna Bielsko i jej zakres

Ortodoncja

Uśmiech można poprawić na wiele sposobów. Częstym problemem, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży są wady zgryzu, które nie wyglądają estetycznie, a ponadto mogą powodować wady wymowy i ścieranie się zębów. W tym przypadku dobre efekty przynosi leczenie ortodontyczne. U najmłodszych dzieci stosuje się specjalne ćwiczenia oraz wkładki przedsionkowe, u starszych aparaty stałe lub ruchome. W ostatnich latach na leczenie ortodontyczne chętnie decydują się również osoby dorosłe. Czas leczenia zależy od głębokości wady, a także wieku pacjenta.

Licówki, korony i specjalistyczne wypełnienia

W przypadku delikatnej krzywizny, gdy pacjent nie chce decydować się na leczenie ortodontyczne, doskonale sprawdzają się licówki. Są to cieniutkie płytki, które przykleja się do zęba od zewnątrz. Licówka może zasłonić brzydki ząb (wykruszony, przebarwiony, o dziwnym kształcie) albo zniwelować krzywiznę w przypadku, gdy ząb ten znajduje się w innym położeniu niż sąsiednie.

Stomatologia estetyczna Bielsko to także mosty i korony protetyczne. Koronę stosuje się w przypadku, gdy ząb jest mocno zniszczony, z czym zdecydowanie nie poradzi sobie licówka. Korona, niczym czapka, przykrywa cały ząb. Oczywiście musi on być wcześniej wyleczony, a niekiedy także opiłowany po to, by korona dobrze na nim leżała i nie różniła się od zębów naturalnych.

Specjalistyczne wypełnienia (Inlay i Onlay) to alternatywa dla wypełnień tradycyjnych. Wyglądają znacznie lepiej, niż tradycyjne wypełnienia, ponieważ nie widać ich gołym okiem. Wypełniony w ten sposób ząb nie różni się od zębów zdrowych.

Wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna Bielsko to wreszcie popularne w ostatnich latach zabiegi wybielania zębów. W gabinetach dentystycznych najczęściej stosuje się dwie metody: wybielanie specjalnym żelem (nakładki z żelem na zęby) albo wybielanie lampą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *