Ortodox

wybielanie nakładkowe

wybielanie nakładkowe

Sposoby na śnieżnobiały uśmiech – wybielanie nakładkowe

Śnieżnobiały, równy uśmiech jest tym, co przykuwa uwagę otoczenia. Z całą pewnością dodaje urody. Ci, którzy często się uśmiechają, spotykają się z pozytywnym odbiorem – z góry klasyfikowani są jako sympatyczni. Ale co zrobić, gdy natura poskąpiła nam śnieżnobiałego uśmiechu? Dobrym rozwiązaniem jest wybielanie nakładkowe.

Wybielanie zębów jako popularny zabieg stomatologiczny

Zęby można próbować wybielić na wiele sposobów. Niektórzy stosują metody domowe, inni sięgają po powszechnie dostępne pasty i żele, jeszcze inni decydują się na zabieg wybielania oferowany przez gabinet stomatologiczny. Poszczególne metody różnią się miedzy sobą kosztem, skutecznością, trwałością, ale i komfortem przeprowadzania takiej metody. Z reguły wybielanie nie boli, ale nieumiejętnie wykonywane może przyczynić się do powstania nadwrażliwości zębów, a to uciążliwa dolegliwość.

By mieć pewność, że stan naszych zębów pozwala na ich wybielanie, powinniśmy wybrać się na konsultację stomatologiczną. Całą procedurę wybielania, np. wybielanie nakładkowe, również bezpieczniej jest przeprowadzić pod okiem specjalisty. Po zabiegu wykonanym w takim miejscu nasze zęby będą nie tylko białe, ale też zdrowe. Oczywiście, jeśli chcemy, by efekt utrzymał się jak najdłużej, powinniśmy dbać o nie, m.in. unikając produktów powodujących przebarwienia (tytoń, mocna kawa, niektóre cytrusy).

Wybielanie nakładkowe – nakładki z żelem wybielającym

Spośród kilku dostępnych metod rozjaśniania zębów pacjenci niezwykle często wybierają wybielanie nakładkowe. Nie jest to metoda, która od razu przyniesie spektakularne efekty, ale jest bezpieczna i stosunkowo niedroga. Stosowanie nakładek wymaga regularności, ale w końcu przynosi rezultaty – zęby mogą być bielsze nawet o 6 odcieni!

Przed przystąpieniem do wybielania zęby muszą być wyleczone, kamień nazębny usunięty, a dziąsła zdrowe. Jeśli stan uzębienia i dziąseł jest dobry, można przystąpić do wykonania odcisku uzębienia, a następnie gipsowych modeli. Na podstawie tych modeli powstają dwie, skrojone na miarę, przezroczyste szyny. Pacjent je mierzy i jeśli wszystko pasuje, otrzymuje nakładki oraz strzykawki z żelem wybielającym. Stężenie żelu dobiera stomatolog. Nakładki należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Najczęściej nosi się je przez określony czas w ciągu dnia albo zakłada na noc. Czas stosowania nakładek jest różny, zwykle wynosi od 2 do 4 tygodni. W tym czasie pacjent cały czas może kontrolować kolor swoich zębów. Powinien też kontrolować czy zęby nie stają się zbyt wrażliwe, co nie powinno mieć miejsca, z racji że stężenie preparatu dobierane jest indywidualnie do każdej osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *