Ortodox

Zdrowa dieta a zęby

Zdrowa dieta

Zdrowa dieta a wpływ na zęby

Zdrowa dieta ma ogromny wpływ na kondycję naszego całego organizmu. Bez właściwej diety nie sposób zadbać o nasze zdrowie. Wiele osób wie jak dużą rolę odgrywa dieta i coraz częściej świadomie planuje swój sposób odżywiania i jadłospis. Wiele osób nie wie jednak jak duże rolę ma dieta w przypadku zębów. Kondycja naszych zębów zależy od wielu czynników takich jak właściwa higiena jamy ustnej, regularne wizyty kontrolne u stomatologa czy predyspozycje genetyczne. Stan naszych zębów zależy jednak także od właściwej diety. Nie chodzi tutaj tylko o unikanie takich szkodliwych substancji jak cukier czy kawa, ale stosowanie diety bogatej w składniki odżywcze, minerały i witaminy, które wzmacniają zęby i pomagają utrzymać je we właściwej kondycji.

Zdrowa dieta bogata w substancje odżywcze pomaga zachować właściwy stan zębów, kości i zębiny, ale także chroni przed chorobami jamy ustnej, zapaleniami czy problemami związanymi z krwawieniem dziąseł. Witaminy i minerały skutecznie wzmacniają budowę zębów i sprawiają, że stają się one bardziej odporne i wytrzymałe. Wiadomo, że nie u każdej osoby zdrowa dieta przyniesie takie same skuteczne rezultaty, warto jednak spróbować i wybrać produkty, które są właśnie odpowiednie dla nas. Warto przetestować różne typy diet, ponieważ nie każda dieta cud będzie miała spektakularne efekty w naszym przypadku.

Witaminy dla zębów

Witaminy mogą zdziałać cuda dla naszego organizmu. Zdrowa dieta bogata w warzywa i owoce, które są najlepszym źródłem witamin to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą skutecznie dbać o swoje zdrowie. Co ciekawe, wiele witamin skutecznie wpływa na kondycję zębów. Przykładowo popularna witamina C zapobiega krwawieniom dziąseł, chroni jamę ustną przed działaniem wolnych rodników oraz skutecznie poprawia kondycję kości i zębiny. Witaminę C możemy znaleźć w czarnej porzeczce, w owocach cytrusowych, w natce pietruszki czy w ziemniakach. Inną bardzo skuteczna witaminą jest witamina A, która odpowiada za skuteczną mineralizację zębów i chroni przed różnego rodzaju infekcjami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *