Ortodox

Zdrowy tryb życia – jak zacząć

Zdrowy tryb życia

Zdrowy tryb życia – dlaczego i dla kogo

Zdrowe jedzenie, zdrowa dieta, zdrowy sport itd. To tylko kilka podstawowych zwrotów ze słowem zdrowy w tytule. Wszystko to jednak sprowadza się w zasadzie do jednego, a mianowicie do tak zwanego zdrowego trybu życia. Czym jednak jest tak naprawdę zdrowy tryb życia, czym się wyróżnia od po prostu trybu życia i w zasadzie dlaczego jest tak ważny w dzisiejszym świecie na pozór pełnym zdrowia i radości?

Zdrowy tryb życia polega w dużej mierze na zachowaniu harmonii. Chodzi tutaj o zbilansowane odżywianie, o harmonię pomiędzy ilością czasu spędzanego na pracy i na odpoczynku, a także o harmonię i spokój wewnętrzny. Zdrowy tryb życia odnosi się zatem do dwóch aspektów życia ludzkiego, do fizyczności (pożywienie, aktywność fizyczna) i do duchowości (spokój i radość płynące z wnętrza.) Co ważne, dopiero harmonijne połączenie tych dwóch sfer prowadzi do prawdziwie zdrowego trybu życia.

Zdrowy tryb życia zapewnia zdrowie i satysfakcję, a więc szczęście, dlatego też jest tak ważny. Kto może skorzystać na takim trybie życia? Odpowiedź jest niezwykle prosta, dla wszystkich którzy chcą, którzy są chętni i mają odwagę coś w swoim życiu zmienić, o coś zawalczyć. Wszystko to brzmi oczywiście pięknie i zachęcająco, jak jednak w praktyce znaleźć swój sposób na zdrowy tryb życia i jak zachować kontrolę i regularność?

Zdrowy tryb życia – praktyczne porady

Odpowiedzi na te pytania nie są proste ani jednoznaczne. Poza tym istnieje wiele odpowiedzi dla wielu osób. W praktyce warto jednak zapamiętać dwie rzeczy jeśli chodzi o zdrowy tryb życia. Są to: motywacja i nawyk. Odpowiednia motywacja i wyrobienie w sobie właściwego nawyku są kluczem w efektywnym wprowadzeniu zdrowego trybu życia. Dlaczego akurat te dwie rzeczy? To bardzo proste, bez motywacji nie zrobimy tak naprawdę nic. Motywacja, która jest wewnętrznym pragnieniem zrobienia czegoś jest niezbędna w każdym działaniu, a już szczególnie we wprowadzaniu zdrowego trybu życia. Nawyk, natomiast pomaga w rzeczywistym wprowadzeniu w życie naszych chęci, jest zatem realizacją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *